Punkt G

Dziewczęta: Punkt G to mały, ukryty obszar u wejścia do pochwy, który podczas stymulacji wywołuje silne podniecenie i silny orgazm — tak przynajmniej uważał jego „odkrywca”, ginekolog niemiecki Ernst Grafenberg. W roku 1950 przypuszczał on, że w pochwie, wzdłuż przewodu moczowego, znajdują się gruczoły erogenne. Kwestią sporną jest, czy każda kobieta posiada taki punkt G. Niektórzy eksperci uważają, że występuje on tylko u niektórych kobiet. Inni zaś twierdzą, że cała okolica pochwy reaguje niezwykle wrażliwie na dotyk. Czy taki punkt rzeczywiście istnieje, czy też poszukiwanie go jest stratą czasu, każdy musi o tym sam zdecydować. Kobieta może go znaleźć najłatwiej, jeśli przykucnie i ostrożnie palcem obmaca okolicę pochwy. Kiedy obszar ten zostanie po raz pierwszy odkryty, ma się uczucie, że natychmiast trzeba się udać do toalety. Również twój partner może spróbować stymulować ten punkt, gładząc delikatnie palcem wejście do pochwy. Punkt G może być stymulowany także podczas stosunku, kiedy członek jest wprowadzany od tyłu, a jego czubek będzie dotykał bezpośrednio wejścia do pochwy. Także wówczas, kiedy kobieta jest na górze, może kontrolować głębokość i kierunek wsuwania penisa i poruszać się do ty-
łu albo na boki, aby skierować go tam, gdzie najlepiej go czuje. Jest także taka pozycja, gdzie oboje partnerzy siedzą i patrzą na siebie. Wtedy również może udać się stymulacja wejścia do pochwy.
Chłopcy. Seksuolodzy twierdzą, że i mężczyźni posiadają punkt G. Jest to podobno punkt na ciele mężczyzny, który reaguje podobnie jak punkt G u kobiety. Męskim punktem G jest według ekspertów prostata, która podobnie jak żeński punkt G otacza, przewód moczowy i znajduje się na szyjce pęcherza. Prostata wspomaga produkcję płynu nasiennego. Wielu mężczyzn odkryło, że stymulowanie prostaty prowadzi do niezwykle intensywnych przeżyć. Prostaty można dotykać przez otwór odbytowy. To właśnie jest niezwykle wrażliwy obszar. Aby nie doszło do zranień, paznokcie powinny być krótkie, a palce posmarowane kremem albo innym środkiem nawilżającym. W czasach AIDS powinno się właściwie całkowicie zrezygnować z tego rodzaju stymulacji, ponieważ bardzo łatwo może dojść do skaleczenia.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem:

Witaj na moim serwisie! Dowiedz się więcej o relacjach społecznych, odkryj tajniki związków, nie czekaj! Ja jako autor mam nadzieję, że mój serwis Ci się spodoba i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej!
error: Content is protected !!